ARTYKUŁY

Pierwsze wrażenie na randce

Wiadomo, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne — dotyczy to zarówno sfery zawodowej jak i towarzyskiej. Dlatego tak ważny jest wygląd i odpowiedni strój. Z doświadczenia wiemy, że nie zawsze osoby biorące udział w randkach potrafią o siebie zadbać. Poniżej wymienimy kilka rad odnośnie preferowanego przez płeć przeciwną stroju, wyglądu:

Dla kobiety:

 • Przede wszystkim bądź wypoczęta, wyspana, zadbaj o dobry humor.

 • Przed wyjściem na randkę obowiązkowa kąpiel/prysznic. Użyj pachnącego balsamu do ciała, spryskaj się ulubionymi perfumami (ale nie za mocno, tak, żeby nie „dusiły” innych dookoła).
 • Włosy — muszą być czyste (w przetłuszczonych włosach z pewnością nie zrobisz dobrego wrażenia). Zachwycaj frywolnym kokiem, lokami. Warto wybrać się do fryzjera. Zdecydowanie nie polecamy zwykłego kucyka spiętego „frotką” z tyłu. Może być artystyczny nieład z akcentem na „artystyczny”.
 • Makijaż — często słyszymy od mężczyzn stwierdzenie — kobieta jest piękna gdy jest naturalna. Oczywiście, ale jak będą mieli do wyboru: szara myszka bez makijażu czy umalowana lala — to niestety drogie panie, wybiorą lalę – faceci to wzrokowcy. Tak więc masz piękne oczy — pokreśl je. Zmysłowe, umalowane usta — świetny pomysł.

 • Ubiór — eksponuj na randce swoje atuty. Masz zgrabne nogi? Załóż sukienkę, spódnicę, szpilki. Masz piękny dekolt? — po co go zakrywać. Ubierz się elegancko. Bądź kobieca. Nie bój się kolorów, sukienek, biżuterii, butów na obcasie. Każda z nas ma coś czym może przyciągnąć uwagę. Ważna jest również bielizna — randka nie musi skończyć się nad ranem, ale ładna bielizna to zdecydowanie wzrost pewności siebie.

Najważniejsze — wyglądaj ładnie, podobaj się sobie, bądź pewna siebie — To działa!

Dla mężczyzny:

 • Przede wszystkim zadbaj o czystość, weź prysznic, kąpiel, użyj antyperspirantu (nie chcemy przecież, żebyś przy zmianie miejsca na szybkich randkach pozostawiał za sobą przykry zapaszek), spryskaj się perfumami.

 • Przed spotkaniem zwróć uwagę na swój zarost — nie każdy wygląda dobrze gdy jest zarośnięty jak małpka. Dziewiczy wąsik też nie wzbudzi zaiteresowania.
 • Kobiety często zwracają uwagę na ręce — obetnij paznokcie, nakremuj dłonie.
 • Ubiór — czysto i schludnie. Ważne, aby ubrania nie były wygniecione. Nie polecamy dresów, szelek, kamizelek, babcinych sweterków. Sprawdzą się spodnie jeansy, chinosy, koszula, fajna bluza, koszulka, marynarka casual itp. Oczywiście standard to czyste, modne buty — sandał i skarpeta odpada.

 • Przed samą randką zadbaj o świeży oddech, wyszoruj zęby (a propos — kobiety bardzo zwracają uwagę na ładne zęby — jeśli masz z tym problem odwiedź dentystę) zjedz miętowego cuksa, przeżuj gumę.

Poradnik — jak zachowywać się na randce

 • Nie pij za dużo alkoholu, każdy powinien znać swoje granice.
 • Nie wymądrzaj się, nie bądź zadufana/y w sobie.

 • Nie krytykuj innych uczestników imprezy.
 • Nie narzekaj jak bardzo to nie powiodło ci się w życiu — to odpycha ludzi.
 • Bądź pozytywnie nastawiona/y.
 • Do mężczyzn: nie bądź natarczywy, nachalny — nie jeden „lowelas” tego próbował bez żadnego rezultatu.
 • Staraj się nie tylko mówić o sobie, ale też słuchać.
 • Do mężczyzny: praw komplementy, ale z umiarem.
 • Uśmiechaj się.
 • Do kobiety: kokietuj podczas randki — mężczyźni to lubią.
 • Bądź sobą, nie udawaj kogoś innego.

Kolejne oświadczyny z naszym portalem

Jakiś czas temu otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość o kolejnym planowanym ślubie uczestników z naszych imprez.

Do wzięcia udziału w speed dating namówiła mnie koleżanka, zgodziłam się. Z tego co pamiętam to było jakieś 3 lata temu. Randki były zorganizowane w MultiPubie — taki klubik w centrum Warszawy blisko stacji metra Ratusz. Podeszłam do tego wydarzenia z dystansem. Zawsze miałam problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera, internet zawodził, znajomi jakoś się porozchodzili w swoje strony. Praca, dom. Po imprezie zdałam sobie sprawę, że chyba nic z tego nie będzie i rzeczywiście tak było. Dostałam na maila informację, że zostałam wybrana 3 razy, w tym z jednym z facetów padł wzajemny wybór. Czekałam na jakiś kontakt, ale najwidoczniej się rozmyślił. Postanowiłam się nie poddawać i skorzystałam z szybkich randek jeszcze kilka razy, do czasu kiedy poznałam Marka…

Już w kolejce do rejestracji tego dnia wzbudził moje zainteresowanie. Miał coś tak niesamowitego w oczach. Kiedy zadzwonił dzwonek i dosiadał się do mnie byłam bardzo podekscytowana. Rozmowa toczyła się bardzo naturalnie. Nawet nie zdążyliśmy się rozgadać, a już ogłoszono kolejną zmianę miejsc. Od razu, bez wahania postawiłam krzyżyk przy jego numerku. Po szybkich randkach zostało kilka osób na piwie, on również. Niestety ja musiałam wyjść i bardzo martwiłam się czy jeszcze kiedyś go zobaczę. Z niecierpliwością czekałam na maila. Jak tylko zaczęłam czytać wyniki pojawił się uśmiech — wzajemny wybór z Markiem. Kolejnego dnia zadzwonił i umówiliśmy się w centrum na kawę. Wszystko potoczyło się błyskawicznie. Zaczęliśmy regularnie się spotykać. Okazało się, że on brał udział w szybkich randkach wtedy pierwszy raz — miał farta. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Ponad rok temu oświadczył mi się, planujemy ślub. Mimo, że tyle razy brałam udział teraz wiem, że było warto. Trzeba dać sobie szansę.

Agnieszka, lat 35