ARTYKUŁY

Pierwsze wrażenie na randce

Wiadomo, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne – dotyczy to zarówno sfery zawodowej jak i towarzyskiej. Dlatego tak ważny jest wygląd i odpowiedni strój. Z doświadczenia wiemy, że nie zawsze osoby biorące udział w randkach potrafią o siebie zadbać. Poniżej wymienimy kilka rad odnośnie preferowanego przez płeć przeciwną stroju, wyglądu:

Dla kobiety:

– przede wszystkim bądź wypoczęta, wyspana, zadbaj o dobry humor

-przed wyjściem na randkę obowiązkowa kąpiel/prysznic. Użyj pachnącego balsamu do ciała, spryskaj się ulubionymi perfumami (ale nie za mocno, tak, żeby nie „dusiły” innych dookoła)

-włosy – muszą być czyste (w przetłuszczonych włosach z pewnością nie zrobisz dobrego wrażenia). Zachwycaj frywolnym kokiem, lokami. Warto wybrać się do fryzjera. Zdecydowanie nie polecamy zwykłego kucyka spiętego „frotką” z tyłu. Może być artystyczny nieład z akcentem na „artystyczny”.

-makijaż – często słyszymy od mężczyzn stwierdzenie – kobieta jest piękna gdy jest naturalna. Oczywiście, ale jak będą mieli do wyboru: szara myszka bez makijażu czy umalowana lala, to niestety -drogie panie-wybiorą lalę – faceci to wzrokowcy. Tak więc masz piękne oczy – pokreśl je. Zmysłowe, umalowane usta – świetny pomysł.

-ubiór – eksponuj na randce swoje atuty. Masz zgrabne nogi? Załóż sukienkę, spódnicę, szpilki. Masz piękny dekold? – po co go zakrywać. Ubierz się elegancko. Bądź kobieca. Nie bój się kolorów, sukienek, biżuterii, butów na obcasie. Każda z nas ma coś czym może przyciągnąć uwagę. Ważna jest również bielizna – randka nie musi skończyć się nad ranem, ale ładna bielizna to zdecydowanie wzrost pewności siebie.

NAJWAŻNIEJSZE – WYGLĄDAJ ŁADNIE, PODOBAJ SIĘ SOBIE, BĄDŹ PEWNA SIEBIE – TO DZIAŁA !

 

Dla mężczyzny:

– przede wszystkim zadbaj o czystość, weź prysznic, kąpiel, użyj antyperspirantu (nie chcemy przecież, zebyś przy zmianie miejsca na szybkich randkach pozostawiał za sobą przykry zapaszek), spryskaj się perfumami

– przed spotkaniem zwróć uwagę na swój zarost – nie każdy wygląda dobrze gdy jest zarośnięty jak małpka. Dziewiczy wąsik też nie wzbudzi zaiteresowania.

-kobiety często zwracają uwagę na ręce – obetnij paznokcie, nakremuj dłonie

-ubiór – czysto i schludnie. Ważne, aby ubrania nie były wygniecione. Nie polecamy dresów, szelek, kamizelek, babcinych sweterków. Sprawdzą się spodnie jeansy, chinosy, koszula, fajna bluza, koszulka, marynarka casual itp. Oczywiście standard to czyste, modne buty – sandał i skarpeta odpada.

-przed samą randką zadbaj o świeży oddech, wyszoruj zęby (a propos – kobiety bardzo zwracają uwagę na ładne zęby – jeśli masz z tym problem odwiedź dentystę) zjedz miętowego cuksa, przeżuj gumę.

 


Poradnik – jak zachowywać się na randce

-nie pij za dużo alkoholu, każdy powinien znać swoje granice

-nie wymądrzaj się, nie bądź zadufana/y w sobie

 

-nie krytykuj innych uczestników imprezy

-nie narzekaj jak bardzo to nie powiodło ci się w życiu – to odpycha ludzi

-bądź pozytywnie nastawiona/y

-do mężczyzn: nie bądź natarczywy, nachalny – nie jeden „lowelas” tego próbował bez żadnego rezultatu

-staraj się nie tylko mówić o sobie, ale też słuchać

-do mężczyzny: praw komplementy, ale z umiarem

-uśmiechaj się

-do kobiety: kokietuj podczas randki – mężczyźni to lubią

-bądź sobą, nie udawaj kogoś innego

 


Kolejne oświadczyny z naszym portalem

Jakiś czas temu otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość o kolejnym planowanym ślubie uczestników z naszych imprez.

Do wzięcia udziału w speed dating namówiła mnie koleżanka, zgodziłam się. Z tego co pamiętam to było jakieś 3 lata temu. Randki były zorganizowane w MultiPubie – taki klubik w centrum Warszawy blisko stacji metra Ratusz. Podeszłam do tego wydarzenia z dystansem. Zawsze miałam problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera, internet zawodził, znajomi jakoś się porozchodzili w swoje strony. Praca, dom. Po imprezie zdałam sobie sprawę, że chyba nic z tego nie będzie i rzeczywiście tak było. Dostałam na maila informację, że zostałam wybrana 3 razy, w tym z jednym z facetów padł wzajemny wybór. Czekałam na jakiś kontakt, ale najwidoczniej się rozmyślił. Postanowiłam się nie poddawać i skorzystałam z szybkich randek jeszcze kilka razy, do czasu kiedy poznałam Marka…

Już w kolejce do rejestracji tego dnia wzbudził moje zainteresowanie. Miał coś tak niesamowitego w oczach. Kiedy zadzwonił dzwonek i dosiadał się do mnie byłam bardzo podekscytowana. Rozmowa toczyła się bardzo naturalnie. Nawet nie zdążyliśmy się rozgadać, a już ogłoszono kolejną zmianę miejsc. Od razu, bez wahania postawiłam krzyżyk przy jego numerku. Po szybkich randkach zostało kilka osób na piwie, on również. Niestety ja musiałam wyjść i bardzo martwiłam się czy jeszcze kiedyś go zobaczę. Z niecierpliwością czekałam na maila. Jak tylko zaczęłam czytać wyniki pojawił się uśmiech – wzajemny wybór z Markiem. Kolejnego dnia zadzwonił i umówiliśmy się w centrum na kawę. Wszystko potoczyło się błyskawicznie. Zaczęliśmy regularnie się spotykać. Okazało się, że on brał udział w szybkich randkach wtedy pierwszy raz – miał farta. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Ponad rok temu oświadczył mi się, planujemy ślub. Mimo, że tyle razy brałam udział teraz wiem, że było warto. Trzeba dać sobie szansę.”

 

Agnieszka , lat 35